کانال تلگرام کتاب «گزارش ناخوانده از سرانجام یک مسیر» کانال آپارات کتاب «گزارش ناخوانده از سرانجام یک مسیر»

دکتر علیرضا زاکانی در توصیف کتاب «گزارش ناخوانده از سرانجام یک مسیر» و توصیه به خواندن آن چنین نوشتند:

دکتر علیرضا زاکانی

دکترای پزشکی هسته‌ای،
رئیس کمیسیون تخصصی برجام در مجلس شورای اسلامی

کتاب گزارش ناخوانده که توسط تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تنظیم شده، کار بسیار مبارک و موثری است. جمعی خودجوش و با انگیزه و دارای تبحر در ورود  به موضوعات تخصصی، با کنار هم قرار دادن اسناد و واقعیت‌های موجود، موجب ایجاد تصویری روشن از شرایط پیرامونی برجام شده‌اند.
این کتاب وضعیت کنونی در حوزه اختصاصی تحریم‌ها را مبتنی بر اسناد و گفته‌های متقن، قابل پیش‌بینی نموده بود؛ که امروز برای همه مشخص شده است که در عمل برای تحریم‌ها اتفاقی نیفتاد.
این کتاب با تکیه بر اسناد و مدارک، به برخی پیش‌داوری‌ها، مانند صفر نشدن فروش نفت به واسطه‌ی توافق، پرداخته و باعث شده خوش‌بینی‌های بعضی افراد در مورد توافق، رنگ واقعیت نگیرد و معلوم شود که آمریکا دیگر توان کاهش فروش نفت ایران را نداشته است.
امیدواریم این جنس کارها که بسیار ارزشمند است و در کمیسیون تخصصی برجام از آن استفاده کردیم و از آن بهره بردیم، روز به روز توسعه و گسترش  یابد و شاهد تنوع بخشی به این نوع کار در سطوح مختلف باشیم و آثار و برکات آن برای کشور فراهم بشود.
در کیمیسون برجام اسناد متفاوتی ارائه شد و از این کتاب هم به عنوان کتابی که اسناد مختلف مانند گفته‌های آمریکایی‌ها و غربی‌ها و مصوبات تحریم‌ها و مواضع افراد مسئول و غیره را یکجا شامل می‌شد، برای احاطه دوستان استفاده شد.

توصیف دکتر علیرضا زاکانی درباره کتاب «گزارش ناخوانده» و توصیه به خواندن آن برای اندازه‌ی بزرگتر روی تصویر کلیک نمایید

توصیف دکتر علیرضا زاکانی درباره کتاب «گزارش ناخوانده» و توصیه به خواندن آن
برای اندازه‌ی بزرگتر روی تصویر کلیک نمایید

ارسال نظر

حاصل عبارت؟ *