کانال تلگرام کتاب «گزارش ناخوانده از سرانجام یک مسیر» کانال آپارات کتاب «گزارش ناخوانده از سرانجام یک مسیر»

صحبت از یک مسیر است؛ مسیر امید بستن به بیرون از مرزهای کشور برای رسیدن به پیشرفت و رونق در داخل، مسیر تمرکز بر رفع تحریم‌ها از طریق مذاکره با آمریکا، مسیری که همچنان ادامه دارد و در جستجوی کلیدِ حلِ مشکلاتِ اقتصادی کشور در شهرهای مختلف اروپا و آمریکاست.

مشخص شدن سرانجام این مسیر، خیلی چیزها را روشن خواهد کرد؛ هم برای ملت ایران، و هم برای همه‌ی ملت‌هایی که می‌خواهند نقشه‌ی راه خود برای رسیدن به پیشرفت همه‌جانبه را ترسیم کنند، و تصمیمی اساسی برای نحوه‌ی مواجهه‌ی صحیح با فشارها و تحمیل‌های آمریکا و غربی‌ها بگیرند.

این کتاب، با استفاده از اسناد، پژوهش‌ها، اظهارات و تحلیل‌های اندیشکده‌ها، کارشناسان، مسئولین و دست‌اندرکاران داخلی و خارجیِ حوزه‌ی تحریم، گزارش مستندی را از ساختار و تأثیر تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی فراهم نموده، و ضمن پر کردن خلأ پژوهشی موجود در این عرصه، به واکاوی تک‌تک تعهدات 1+5 در توافق ژنو و دستاورد واقعی آن‌ها در زمینه‌ی رفع تحریم‌ها پرداخته است.

در واقع، با بی‌پاسخ ماندن انتظارات عمومی از مسئولین برای ارائه‌ی گزارشی از میزان توفیق توافق ژنو در رفع تحریم‌ها، گزارشِ موجود در این کتاب را می‌توان میهمانی ناخوانده برای برآورده کردن این انتظار دانست؛ میهمانی ناخوانده که صفحات خوانده نشده‌ی این تجربه‌ی تاریخی را منتشر نموده است.

امیدواریم این گزارش ناخوانده با نشان دادن جزئیاتِ جالبِ موجود در پرونده‌ی پرماجرای تحریم‌ها، و ایجاد شناخت عمیق و دقیق نسبت به نکات و روال‌هایی که در ادامه‌ی مسیر تعامل با غرب نیز تکرار خواهند شد، چراغی را فراهم آورَد برای روشن نمودن سرانجام این مسیر.

ارسال نظر

حاصل عبارت؟ *