نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 200830
روایت بهمنی از واردات چند صد تن طلا به صورت محرمانه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۱۵
رئیس سابق بانک مرکزی ایران گفت: ۶ سال پیش به صورت محرمانه صد تن طلا را برای ذخایر ۱۰ تا ۱۵ سال آینده به کشور وارد کردیم.

به گزارش فارس از اصفهان، محمود بهمنی دیروز در دومین نشست تخصصی مدیران صنایع، سازمان‌های دولتی و تجاری که در پژوهشگاه مهندسی بحران‌های طبیعی شاخص پژوه برگزار شد، اظهار کرد: باید پذیرفت که کشور ما در تحریم خاصی به سر می‌برد و این تحریم‌ها در نقل و انتقالات پولی ما بی‌تاثیر نبوده است.

وی با اشاره به اینکه دوران سختی را در خصوص عدم خرید نفت یا با خرید هر ۶ ماه یکبار با ۲۰ درصد کاهش پشت سر گذاشته‌ایم، بیان کرد: ما توانستیم با بودجه ۱۰۳ میلیاردی کشور را اداره کرده و با مدیریت در منابع برای سالیان سال سرمایه را نگاه داریم.

مشاور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: در ۶ سال پیش زمان بحث تحریم و هنگام شرکت در نخستین اجلاس جهانی حدود چند صد تن طلا را به صورت محرمانه برای ذخیره ۱۰ تا ۱۵ سال وارد کشور کردیم.وی با بیان اینکه شبکه تولید به خوبی راه نیافتاده بود، یادآور شد: باید منابع در تولید جایی برای خود پیدا می‌کرد که به طور حتم به سراغ سکه و ارز کالا می‌آمد.

بهمنی ادامه داد: به همین منظور ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار سکه پیش فروش شد و در یک مقطع توانستیم نقدینگی را جمع‌آوری کنیم. عضو هیات مدیره گروه هلدینگ سرمایه گذاری تدبیر با بیان اینکه تورم بر روی ۳۹ تا ۴۰ درصد قرار داشت، تاکید کرد: با فروش اوراق مشارکت ۴۱ هزار میلیارد ریال پول جمع‌آوری کردیم تا میزان تورم را به ۳۰ و نیم درصد برسانیم.
 
امیر
۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۱۶:۴۱:۱۹
یه چند وقت دیگه از دوران ریاستش به عنوان طلایی ترین دوره بانک مرکزی یاد میکنه!!!! (1695437) (alef-6)
 
امید
۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۱۷:۱۲:۴۰
همه ما تشکر ویژه داریم چون با زحمات شما همه ایرانیان از صبح تا شب جمله (مردم از خوشی ) را تکرار میکنند (1695460) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۱۸:۰۹:۳۴
درست می گوید در شرایط بحران سازمانی را اداره کردن سخت است (1695508) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۱۸:۳۵:۱۰
آماری که جدیدا درامده گویای این است که ذخیره طلای کشور 90 تن است و این ادعا مثل دیگر امارهای دولت دهم است (1695534) (alef-10)
 
الف ر
۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۲۰:۰۱:۰۴
اقا زياد شعار داديد از ان تثبيت نرخ ارز تا امار هاي خلاف واقع ذر تورم سر كي را خواستي شيره بمالي غرب و ...تا اخر اوضاع اقتصاد مارا ميدوبستن اون بيچاره ها ما بازنشسته وكارمندان دون پايه را خواستي گول بزني ايكاش مرچعي بود امروز ازشماها باز خواست ميكرد (1695655) (alef-6)
 
سعید57
۱۳۹۲-۰۷-۱۲ ۲۱:۰۴:۰۷
با سلام
آدم حیفش میاد به افرادی مثل بهمنی جواب بده. (1695741) (alef-6)
 
وطن دوست
۱۳۹۲-۰۷-۱۳ ۱۷:۲۷:۴۶
سلام////خدارو شکر محرمانه ماند (1697986) (alef-6)
 
صائب
۱۳۹۲-۰۷-۱۳ ۲۲:۰۹:۲۶
امان از این هیاهو که باعث میشه عوام عینک بدبینی نسبت به تمام کارهای بد و خوب دولت دهم رو از جلوی چشش نخواد برداره
امان از این هیاهویی که انواع و اقسام رجل سیاسی بپا کردند (1698586) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.