کد خبر: 81121860 (3952770) | تاریخ خبر: 25/01/1393 | ساعت: 14:44|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

نوبخت در پاسخ به ایرنا؛

نوبخت: پنج قسط از دارایی های بلوکه شده دریافت شد

تهران - ایرنا - معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهورگفت: اقساط مربوط به چهار میلیارد و 200 میلیون دلار در قالب پنج قسط تاکنون دریافت شده و منابع در اختیار ایران است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه نهاد تعامل در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در خصوص وضعیت بازگشت دارایی های بلوکه شده ایران و گمانه زنی های ایجاد شده در خصوص تاخیر در عودت آن؛ افزود: روال اداری برای بازگشت دارایی های بلوکه شده ایران و انجام تعهدات در مهلت های مقرر، به زمان نیاز دارد.

نوبخت تصریح کرد: همانطور که اقساط پیشین دریافت شد این مرحله نیز به همین ترتیب است و صرف نظر از روند طولانی مدت بازگشت، به همه تعهدات دست یافتیم و منابع در اختیار ایران است.

وی در مورد محل هزینه اقساط دریافتی نیز گفت: دریافت این اقساط منابع عمومی کشور هستند و می توانیم برنامه های توسعه کشور را با منابع عمومی به انجام برسانیم و فعالیت تیم مذاکره کننده و سیاست خارجی کشور در این زمینه قابل تقدیر است.

گفتنی است، در پی توافق هسته ای 24 نوامبر میان ایران و گروه 1+5 مقرر شد 4.2 میلیارد دلار از پول های بلوکه شده حاصل از فروش نفت ایران آزاد و طی هشت قسط به حساب بانک مرکزی واریز شود. در این راستا قسط اول دارایی های ایران که مبلغ 550 میلیون دلار و نزد بانک مرکزی ژاپن بود، سوم فوریه از طریق نشنال بانک سوییس به فرانک سوییس تبدیل و به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز شد. قسط دوم از مبلغ 4،2 میلیارد دلار مورد توافق به مبلغ 450میلیون دلار نیز به ین ژاپن در تاریخ 3 مارس 2014 برابر با دوازدهم اسفند ماه 1392 آزاد و در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

همچنین بنا بوده قسط سوم معادل 550میلیارد دلار، 7 مارس مصادف با 16 اسفندماه به حساب بانک مرکزی واریز شود.

قسط چهارم معادل 550 میلیون دلار نیز باید 10 آوریل برابر با 21 فروردین ماه به حساب واریز می شد.

بنابه این گزارش450 میلیون دلار در روز 15 آوریل به عنوان قسط پنجم بوده است.** ضوابط اجرایی توزیع سبد کالا در سال 93 را اطلاع رسانی می کنیم

وی در پاسخ به پرسشی در تخصیص سبد کالا در سال 93 نیز، اظهار داشت: به صورت مستمر گسترش جامعه مورد هدف سبد دریافت در حال انجام است.

سخنگوی دولت گفت: براساس پیش بینی ها 750 میلیارد تومان در هر مرحله توزیع سبد کالا باید هزینه می شد که این رقم به بیش از 1500 میلیارد تومان رسید و از سوی معاونت نظارت راهبردی رییس جمهور تامین شد.

وی ادامه داد: در سال 93 در کنار پرداخت یارانه نقدی به متقاضیان و نیازمندان به افرادی که در یک محدوده خاصی از سطح درآمدی قرار دارند، سبدهای کالایی ارایه می شود، هرچند سبد کالا به افرادی تعلق می گیرد که ثبت نام کرده و مشخص هستند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور تصریح کرد: در این مرحله تلاش شد تا افرادی که در مرحله قبل شناسایی نشدند توسط نهادهای حمایت کننده همانند بهزیستی و کمیته حضرت امام(ره)افراد شناسایی شوند، این در حالی است که افرادی که نیازمندند و تحت پوشش این مراکز نیستند شناسایی خواهند شد و سبد کالا دریافت خواهند کرد.

اقتصام(3)9141**1558

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *
پست الکترونیک:
نظر:
موضوع از شما گزارش از ما:
سخن شما با مسئولین:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال

 

خبرهای مرتبط

پربیننده ترین ها

جدیدترین مطالب سایت

دنبال بودجه افزایش مرخصی زایمان تا 9 ماه هستیم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

دنبال بودجه افزایش مرخصی زایمان تا 9 ماه هستیم

موضوعات مرتبط