ورود یک کشتی جدید به ناوگان پتروشیمی ایران

شناسهٔ خبر: 2128081 -
همزمان با افزایش تحریم‌های بین‌المللی، یک فروند کشتی جدید به منظور افزایش صادرات محصولات مایع پتروشیمی به ویژه اتیلن وارد ناوگان کشتی‌های پتروشیمیایی ایران شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در سالجاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور صادرات 17.4 میلیون تن محصول پتروشیمی و فرآورده پلیمری با ارز آوری به‌طور تقریبی حدود 13 میلیارد دلاری برنامه‌ریزی کرده است.

از این رو با وجود افزایش تقاضا برای خرید محصولات پتروشیمی ایران اما افزایش تحریم‌های بین‌المللی به ویژه در دو بخش تامین بیمه و کشتی‌های حمل محموله‌های صادراتی مشکلات و محدودیت هایی را در تحقق اهداف صادرات پتروشیمی ایران ایجاد کرده است.

بر این اساس در چند ماه گذشته تاکنون توافق‌هایی با برخی از سندیکای بیمه‌ای ایرانی و آسیایی و شرکت‌های کشتیرانی به منظور افزایش صادرات محصولات پتروشیمی ایران انجام شده است.

از سوی دیگر یکی از سیاست‌های روی میز مجموعه صنعت پتروشیمی توسعه ناوگان کشتیرانی حمل محصولات جامد و مایع پتروشیمی است و از این رو مذاکراتی به منظور خرید و یا ساخت کشتی‌های ویژه پتروشیمی آغاز شده است.

عبدالحسین بیات مدیرعامل فعلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم اخیرا در گفتگو با مهر در پاسخ به این سوال مبنی بر برنامه ایران برای خرید و توسعه کشتی‌های حمل محصولات پتروشیمی به منظور مقابله با تحریم گفته است: در سالهای گذشته برای توسعه ناوگان دریایی حمل محصولات پتروشیمی ایران کوتاهی شده و تحریم به فرصتی برای خرید کشتی‌های جدید حملم محصولات مایع پتروشیمی تبدیل شده است.

معاون وزیر نفت با بین اینکه هم اکنون با حمایت و پشتیبانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی خرید و توسعه کشتی‌های جدید در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: با توسعه ناوگان دریایی حمل پتروشیمی علاوه بر انتقال محصولات پتروشیمی ایران به بازارهای جهانی و شکسته شدن آثار تحریم امکان ارائه خدمات دریایی به سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد.

همزمان با افزایش تحریم‌های بین‌المللی، یک فروند نفتکش جدید به منظور افزایش صادرات محصولات مایع پتروشیمی به ویژه اتیلن وارد ناوگان کشتی‌های پتروشیمیایی ایران شد.

سپهدار انصاری نیک مدیرعامل پتروشیمی جم به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع‌های پتروشیمیایی ایران و جهان در تشریح این توافق جدید گفت: قراردادی سه ساله اجاره یک فروند کشتی حمل اتیلن با یک شرکت کشتیرانی امضا شده است.

به گفته این مقام مسئول پیش از این با توجه به تحریم‌های بین‌المللی مشکلاتی در حمل و نقل محصولات پتروشیمی وجود داشت و این توافق می‌تواند به حل مشکلات صادرات پتروشیمی کمک کند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 8 =