سرویس: اقتصادی ، تاریخ: ۳۰/دی/۱۳۹۲ - ۱۲:۱۰ ، شناسه خبر: ۲۵۴۶۱۹
پتروشیمی خارگ1
معاون شرکت ملی پتروشیمی ایران:

لغو تحریم ایران در بخش تکنولوژی پتروشیمی به نفع اروپاست

خبرگزاری تسنیم: معاون مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران گفت اگر تحریم ها در زمینه فروش تکنولوژی های پتروشیمی به ایران برداشته شود، شرکت های اروپایی بیشترین سود را خواهند برد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، معاون مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران گفت اگر تحریم ها در زمینه فروش تکنولوژی های پتروشیمی به ایران برداشته شود، شرکت های اروپایی بیشترین سود را خواهند برد.

محمد حسین پیوندی که در مصاحبه با وال استریت ژورنال سخن می گفت افزود: لغو تحریم فروش تکنولوژی های پتروشیمی به ایران بر کشورهای اروپایی تاثیر خواهد گذاشت.

وی با اشاره به کشورهای ایتالیا، فرانسه و آلمان به عنوان منتفع شوندگان احتمالی از لغو این تحریم، افزود: «از نظر تاریخی، ما بیشتر به دلیل تکنولوژی، به بازار اروپا اتکا کرده ایم.»

پیوندی اضافه کرد در بخش پتروشیمی ایران طی 10 سال آینده 70 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد شد، اما این طرح ها تا حدی به برداشته شدن تحریم ها بستگی دارند.

وی در ادامه گفت: در نتیجه، بخش پتروشیمی ایران ممکن است در یک دهه آینده سالانه درآمدی 50 میلیارد دلاری داشته باشد، در حالی که این رقم در سال 91، 21 میلیارد دلار بود.

اتحادیه اروپا امروز قرار است بخشی از تحریم ها در زمینه صادرات محصولات پتروشیمی ایران را به حالت تعلیق در بیاورد، اما ممنوعیت فروش تکنولوژی های مرتبط با این بخش به ایران همچنان پابرجا خواهد ماند. در حالی که به نظر نمی رسد این تحریم به زودی برداشته شود، بهبود اخیر روابط بین تهران و غرب، موجب شده که مقامات ایرانی، شرکت های غربی را تشویق به بازگشت به ایران نمایند.

کاهش تحریم ها که از روز دوشنبه آغاز خواهد شد، به شرکت های اروپایی اجازه خواهد داد تا محصولات پتروشیمی ایران را بخرند، وارد کنند، بیمه نماید و در حمل و نقل آن مشارکت نمایند، کاری که از سال 2012 تاکنون ممنوع بوده است.

انتهای پیام// 80


نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری تسنیم در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد
کلید را به سمت راست بکشید
 
Go to TOP