تاریخ انتشار: 1393/08/17 - 09:41
کد خبر: 13594
سرویس: اقتصاد

نجفی‌منش در گفت‌وگو با میزان:

نتایج مذاکرات خودروسازان باید محرمانه باشد

download نجفی منش-

خبرگزاری میزان: دبیر انجمن قطعه سازان با بیان اینکه شرکت رنو همواره در هر شرایطی با ایران تعامل داشته است، گفت: رنو تا کنون 60 درصد تولید داخلی کشور را تامین کرده است و پیش بینی می شود به 80 درصد برسد.

محمدرضا نجفی منش در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی میزان افزود: شرکت رنو همواره با ایران تعامل داشته و به قرادادهایش پایبند بوده و تنها شرکتی است که در حتی در شرایط تحریم هم ما را تنها نگذاشت.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری های رنو در ایران بسیار در صنعت خودروی کشور تاثیر گذار بوده است گفت: 60 درصد تولید داخلی ما را رنو انجام می دهد وپ یش بینی می کنیم که این میزان به 80 درصد برسد.

نجفی منش در خصوص اینکه به چه دلیل خودروسازان و قطعه سازان در پاسخ به نتایج مذاکرات شان با خودروسازان خارجی، تاکید بر محرمانه بودن، می کنند گفت: در شرایطی که قرار داریم واژه محرمانه بودن به نفع بوده و باعث حفظ مذاکرات می شود.

به گفته وی در حقیقت یک حریم باید برای دو شرکت قائل شویم و به خصوص در شرایط تحریم همه رقبای داخلی و خارجی در جستجوی بر هم زدن رابطه بوده و نمی خواهند این کار در ایران صورت گیرد.

گفتنی است هفته گذشته قرار بود شرکت رنو با جمعی از قطعه سازان ایرانی جلسه‌ای برگزار کند که در نتیجه آن، علاوه بر اینکه ضرر و زیان قطعه سازان مبنی بر کاهش تولید محصولات رنو از جمله مگان و تندر 90 را جبران کند و از سوی دیگر، سفارش قطعات خودروهای جدید خود که قرار است با ایران خودرو و سایپا در آینده ای نزدیک تولید شود، را به قطعه سازان ایرانی بدهد.

ساسان قربانی، سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو، در گفتگو با مهر از برگزاری این جلسه خبر می‌دهد و تنها به این جمله بسنده می کند که رنو اجازه اطلاع رسانی در خصوص این جلسه را نداده است.


برچسب ها:
نظرات (0)
اولین نظر را شما ارسال کنید.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی *: حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی: پست الکترونیکی صحیح نیست.
وب سایت: URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر *: متن نظر خالی است.

منتظر بمانید