سرویس: اقتصادی ، تاریخ: ۰۲/آذر/۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱ ، شناسه خبر: ۵۶۶۰۳۹
فرهاد پرورش
مدیرعامل ایران ایر در گفت‌وگو با تسنیم:

قطعات هواپیما را با نرخ رسمی از بوئینگ خریداری کردیم

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به امضای قرارداد ۳۰۰هزار دلاری با شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا گفت: بر این اساس قطعات هواپیما را با نرخ رسمی از این شرکت آمریکایی خریداری کردیم.

فرهاد پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مذاکرات ایران با گروه 5+1 اظهار کرد: فکر می‌کنم در صورت توافق، صنعت حمل و نقل هوایی کشور بهتر از وضعیت کنونی بتواند خدمات هوایی را ارائه کند. البته تحریم‌ها باعث مقداری خودکفایی داخلی شد و در حوزه تعمیرات توانمندی داخلی به وجود آمد.

وی با تأکید بر اینکه صنعت حمل و نقل هوایی در دوران تحریم متوقف نبود ابراز امیدواری کرد با توافق فردا صنعت حمل و نقل هوایی نیز از شرایط بهتری برخوردار شود و بتوانیم هواپیماهای مناسب‌تری را نیز وارد کشور کنیم.

مدیرعامل هما با اعلام عقد دو قرارداد با شرکت بوئینگ آمریکا خاطرنشان کرد: در دوره شش ماه اول توافق یک قرارداد و در دوره تمدید چهارماهه نیز یک قرارداد دیگر مجموعاً به‌ارزش 300 هزار دلار با بوئینگ امضا شد و توانستیم در چارچوب «برنامه اقدام مشترک» از آن استفاده کنیم.

پرورش با بیان "در حوزه تعمیر قطعات و موتور طی 10 ماه گذشته عملکرد خوبی داشته‌ایم" بیان کرد: البته در این دوره محدودیت منابع مالی داشتیم و نتوانستیم برای چندین سال نیازهای هما را تأمین کنیم اما با این حال هما بخشی از مشکلات خود را برطرف کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه قرارداد با بوئینگ تا 24 نوامبر تمدید شده است، گفت: در 10 ماه اخیر توانستیم با انتقال پول مدارک مربوط به هواپیماهای عملیاتی را دریافت کنیم.

پرورش در پاسخ به این پرسش که قطعات هواپیما به چه قیمتی از شرکت بوئینگ خریداری شد، افزود: کمپانی‌های اصلی دفترچه‌ای به‌نام دفترچه فهرست قیمتی دارند که قیمت‌های آن در تمام دنیا یکسان است. این‌گونه نیست که قطعات را به هما با یک قیمت بفروشند و به یک شرکت هوایی دیگر با قیمتی دیگر.

مدیرعامل هما گفت: با توجه به اینکه قرارداد ما با بوئینگ مستقیم بود قیمت قطعات بر اساس نرخ رسمی دفترچه بوئینگ خریداری شد.

انتهای پیام/*

ERRROR!!! [object Object]
error
NS_ERROR_DOM_BAD_URI: Access to restricted URI denied
ERRROR!!! [object Object]
error
NS_ERROR_DOM_BAD_URI: Access to restricted URI denied
Go to TOP