سرویس: اقتصادی ، تاریخ: ۰۲/شهریور/۱۳۹۳ - ۰۹:۳۱ ، شناسه خبر: ۴۷۰۹۲۶
فوکر
وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ورود ۱۰ فروند هواپیما به ناوگان هوایی پس از لغو تحریم‌ها

خبرگزاری تسنیم: وزیر راه و شهرسازی از ورود ۱۰ فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور پس از توافق ژنو و لغو تحریم‌ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی در برنامه شب گذشته نگاه یک اظهار کرد: پس از لغو تحریم‌ها 10 فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور اضافه شده که با ورود این تعداد هواپیما علاوه بر افزایش 2800 صندلی به شبکه پروازی، سن ناوگان هوایی نیز 1.5 سال کاهش یافته است.

وی تصریح کرد:‌ همچنین در این راستا موتورهای هواپیما برای تعمیر به خارج ارسال می‌شود.

آخوندی در عین حال مشخص نکرد این هواپیماها دست دوم بوده اند یا نو. بر اساس تحریم های آمریکا شرکت های هواپیمایی از فروش هواپیماهای نو به ایران منع شده اند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که شبکه ریلی آسیایی، بزرگراه آسیایی، جاده ابریشم،‌ کریدور جنوبی آسیا،‌ کریدور بین‌المللی حمل و نقل شمال، جنوب و شرق، غرب از جمله کریدورهای در حال تکمیل است، بیان کرد:‌برای تکمیل حلقه‌های مفقوده کریدورهای بین‌المللی نیازمند 40 هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

آخوندی از تجهیز فاز 2 بندر شهید رجایی و ساخت فاز 3 این بندر خبر داد و با بیان این‌که ظرفیت بندر چابهار باید به 2.5 میلیون TEU افزایش یابد، تاکید کرد:‌ برای توسعه شبکه ریلی و جاده‌ای کشور به ترتیب از فاینانس خارجی و منابع داخلی استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اجرای سه هزار کیلومتر خط‌آهن تا پایان سال 96، گفت: امسال 700 کیلومتر راه شامل راه اصلی و بزرگراه در کشور به بهره‌برداری می‌رسد، ضمن آن‌که در بخش راه روستایی نیز تکمیل 3000 کیلومتر راه از جمله اهداف وزارت راه و شهرسازی است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از ورود 48 لکوموتیو باری و مسافری به شبکه ریلی کشور خبر داد و افزود:‌ در 10 ماه گذشته علاوه بر 30 واگن مسافری، 232 دستگاه واگن باری نیز به ناوگان حمل‌ونقل ریلی کشور اضافه شده است.

وی با بیان اینکه ناوگان ریلی در اختیار بخش خصوصی است، بیان کرد: به تازگی و در 10 ماه اخیر 23 دستگاه لکوموتیو مسافری، 25 دستگاه لکوموتیو باری، 232 دستگاه واگن باری و 30 دستگاه واگن مسافری به ناوگان ریلی کشور افزوده شده است.

آخوندی با یادآوری این‌که پیمانکار برقی کردن خطآهن تهران-مشهد انتخاب و طراحی این پروژه آغاز شده است، گفت: با انجام مقدمات جذب فاینانس، عملیات اجرایی برقی کردن خط‌آهن تهران-مشهد به‌زودی آغاز می شود.

انتهای پیام/

ERRROR!!! [object Object]
error
NS_ERROR_DOM_BAD_URI: Access to restricted URI denied
ERRROR!!! [object Object]
error
NS_ERROR_DOM_BAD_URI: Access to restricted URI denied
Go to TOP