تاریخ انتشار: 1393/10/16 - 10:40
کد خبر: 23855
سرویس: اقتصاد

مدیرعامل کشتیرانی ایران در گفت‌وگو با میزان:

تحریم کشتیرانی تنها در حرف برداشته شد/ تلاش برای تامین ارز مورد نیاز دریانوردان

download داجمر مدیر عامل کشتیرانی

خبرگزاری میزان: مدیرعامل کشتیرانی با اشاره به رفتار غیرقانونی کشورهای غربی گفت: با وجود اینکه در لفظ گفته شد تحریم کشتیرانی ایران لغو شده است، اما در عمل این تحریم‌ها ادامه دارد.

محمدحسین داجمر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با اعلام این نکته اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط کشتیرانی در صورت حذف کامل و عملی تحریم‌ها، اروپا نیز به مقصد مسیرهای اصلی تردد کشتی‌های ایرانی بدل خواهد شد.

با اعلام این که ایران برنامه‌ای برای خرید کشتی ندارد عنوان کرد: در حال حاضر 160 فروند کشتی در اختیار کشتیرانی قرار دارد این در حالی است که به علت مسائل مربوط به تحریم برنامه‌ای برای خرید کشتی تازه نداریم.

وی با اعلام این که همگی کشتی‌های کشتیرانی ملکی هستند ادامه داد: هرچند ممکن است بعضا به‌ سبب نیاز و به‌ صورت موردی کشتی‌هایی نیز به‌صورت اجاره و موقتا در اختیار ناوگان قرار گیرد. اما عمدتاً در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تأکید اصلی بر به‌کارگیری کشتی‌های ملکی است.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، با بیان این که دریانوردان، از اهم سرمایه‌ها در صنعت کشتیرانی محسوب می‌شوند ادامه داد: نهایت سعی و تلاش شرکت کشتیرانی بر این است تا حقوق و مزایای کارکنان به ‌ویژه دریانوردان را در اولویت خاص قرار دهیم.

داجمر با اعلام این که کشتیرانی طبق قرارداد حق مأموریت ارزی دریانوردان را به حساب ارزی آنها واریز می‌کند اعلام کرد: متأسفانه اخیراً، با توجه به سیاست چندنرخی شدن ارز، مشکلاتی در راستای برداشت از این حساب‌ها برای دریانوردان به وجود آمده و موجبات نارضایتی آنان را به وجود آورده بود. حال تصمیم داریم وظیفه تامین ارزهای خارجی برای رفع مشکلات دریانوردان را خودمان به عهده بگیریم و ارز مورد نیازشان را تامین کنیم.


نظرات (0)
اولین نظر را شما ارسال کنید.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی *: حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی: پست الکترونیکی صحیح نیست.
وب سایت: URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر *: متن نظر خالی است.

منتظر بمانید