سرخط خبرها:
کد خبر: 246396 A

قائم مقام وزیر صنعت در گفتگو با ایلنا:

ایلنا: تا زمانی که پوشش بیمه‌ای کشتی‌ها و ترتیبات بانکی حل نشود صرف لغو خروج شرکت‌های کشتی رانی از تحریمها چندان اهمیتی ندارد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هنوز پوشش بیمه‌ای کشتی‌ها و ترتیبات بانکی حل نشده است.

مجتبی خسروتاج، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص خروج شرکت‌های کشتیرانی از فهرست تحریم‌های اروپا، گفت: این موضوع در مذاکرات ۵ + ۱ و درمصوبات اولیه دولت روحانی مطرح شده بود.

وی افزود: اما تا زمانی که پوشش بیمه‌ای کشتی‌ها و ترتیبات بانکی حل نشود صرف لغو خروج شرکت‌های کشتی رانی از تحریم ها چندان اهمیتی ندارد.

خسروتاج افزود: از مقررات رفتن هر کشتی به هر بندری و بستن به اسکله این است که پوشش بیمه‌ای داشته باشد اگر نداشته باشد خاصیتی نخواهد داشت.

به گزارش ایلنا، چند روز پیش یک مقام بلندپایه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رایزنی‌های این شرکت با طرف اروپایی گفته بود؛ تحریم کشتیرانی لغو نشده و تنها بر اثر پیگیری‌های حقوقی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، دادگاه اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده که دلیل تحریم بخشی از شرکت‌های ایرانی در اروپا، بهانه‌های واهی بوده است.

این در حالی است که محمدحسین داجمر مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه اعلام کرده بود ۳۹ شرکت از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که در اروپا و کشورمان فعالند، بر اساس حکم دادگاه اتحادیه اروپا از لیست تحریم‌های این اتحادیه خارج می‌شوند.

کشتی رانی
نظرات خوانندگان
ارسال نظر

پربازدیدترین