تاریخ انتشار: 1393/08/16 - 12:11
کد خبر: 13557
سرویس: اقتصاد

تکرار/ مدیرعامل کشتیرانی ایران در گفت‌وگو با میزان:

تردد کشتی‌های ایرانی در اروپا همچنان متوقف است/ بیمه یک میلیارد دلاری کشتیرانی توسط دولت

download داجمر

خبرگزاری میزان: مدیرعامل کشتیرانی ایران با اعلام این که تردد کشتی‌های ایرانی همچنان در اروپا متوقف است، گفت: در حال حاضر به دلیل مسائل تحریم در ایران از ورود کشتی‌های ایرانی به اروپا خودداری می‌شود.

محمدحسین داجمر، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، با اعلام این که ایران برنامه‌ای برای گسترش مسیرهای جدید در سال جاری ندارد اعلام کرد: بیشتر ترددهایی که از سوی ایران به سایر کشورها صورت می‌گیرد کشورهای آفریقایی و آسیایی همچون چین، هند و مالزی می باشد.

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، در خصوص برنامه‌های سال جاری جهت گسترش مسیرهای کشتیرانی گفت: در صورتی‌که تحریم‌ها برداشته شود در نظر داریم خطوط کشتیرانی را تا اروپا ادامه دهیم و در صورتی که تغییری در روند مذاکرات به‌وجود نیاید در برنامه‌ها تغییری نخواهیم داشت. اما در شرایط کنونی ایران برنامه ای برای گسترش مسیرهای کشتیرانی ندارد.

داجمر، در ادامه با اشاره به تعداد و طول عمر کشتی های باری در کشور اعلام کرد: طول عمر کشتی 30 ساله است. در حال حاضر ما در ایران به تعداد 153 کشتی اقیانوس پیما داریم که طول قدمت آنها حدود 11 سال برآورد می شود.

مدیر عامل کشتیرانی، ادامه داد: در حال حاضر تحریم های دولت های غربی به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج سال است که شدت بیشتری به خود گرفته اما این شرکت همچنان با اقتدار به فعالیت های هوشمندانه خود در آبهای بین المللی ادامه می دهد.

وی ادامه داد : کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال مدیریت تحریم ها بوده و تلاش کرده است تا نرخ حمل و نقل دریایی کشور را تعدیل و از افزایش غیر منطقی آن جلوگیری نماید.

داجمر در ادامه با اشاره به بیمه کشتی های ایرانی ادامه داد: برای بیمه کشتی های ایرانی دولت یک میلیارد دلار ضمانت در بانک گذاشته است.


نظرات (0)
اولین نظر را شما ارسال کنید.
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی *: حداقل 3 کاراکتر وارد نمایید.
پست الکترونیکی: پست الکترونیکی صحیح نیست.
وب سایت: URL وارد شده صحیح نیست.
متن نظر *: متن نظر خالی است.

منتظر بمانید