کریمی اعلام کرد:

صرفه جویی 700 میلیون دلاری؛ نتیجه تحریم بیمه نفتکش‌ها

شناسهٔ خبر: 1693372 -
رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام جلوگیری از خروج 700 میلیون دلار ارز در سال گذشته به دلیل تحریم نفتکش‌های ایرانی، گفت: رتبه ایران در بیمه‌های زندگی 6 پله بهبود یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد کریمی ظهر امروز در یک نشست خبری به تشریح جدیدترین اقدامات و برنامه‌های صنعت بیمه و بیمه مرکزی در کشور پرداخت و گفت: از طریق اعطای مجوز به یکی از شرکتهای بیمه‌ای به زودی بیمه مستمری برای زنان سرپرست خانوار و زنان خانه‌دار اجرایی می‌شود.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران اظهار داشت:‌ حق بیمه تولیدی در سال 84 به میزان 17 هزار میلیارد ریال بود که در سال گذشته به حدود 90 هزار میلیارد ریال افزایش یافت که نشان دهنده رشد 45 درصدی در این بخش است.

کریمی با بیان اینکه خسارت پرداختی در سال 84 به میزان 10 هزار میلیارد ریال بود، میزان خسارت پرداختی در سال گذشته را 54 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: نسبت خسارت در سال 84 به میزان 61 درصد بود که در سال 90 هم همین رقم حفظ شد.

وی خاطرنشان کرد: ذخایر ورد نظرت بیمه مرکزی برای استفاده فاجعه آمیز در سال 84 به میزان 10 هزار میلیارد ریال بود که در سال گذشته به 43 هزار میلیارد ریال افزایش یافت، همچنین 766 میلیارد تومان نیز از سال 86 تا کنون به نیروی انتظامی و وزارت بهداشت و درمان توسط بیمه‌ها پرداخت شده که از این طریق بیمارستان‌های دولتی و خصوص موظف شدند تصادفت اورژانسی دارای بیمه و یا فاقد بیمه را پذیرش کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت: در 4 ماهه ابتدای سال جاری 30 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولیدی داشتیم که نشان دهنده تحقق رشد 62 درصدی در این بخش است. خسارت‌های پرداختی نیز حدود 15 هزار میلیارد ریال بوده است.

کریمی با اعلام اینکه در سال 83 به تعداد 15 شرکت بیمه‌ای در کشور فعالیت داشتند، از افزایش این شرکت‌ها به 25 مورد خبر داد و افزود: همچنین تعداد نمایندگان شبکه فروش بیمه در سال 83 نیز 6 هزار و 600 نمایندگی بود که امروز به 25 هزار شبکه فروش و نمایندگی توسعه یافته است.

وی با اعلام اینکه تحریم بیمه نامه های نفتکش‌های ایرانی در سال گذشته توسط آمریکا باعث صرفه جویی ارزی به میزان 700 میلیون دلار و جلوگیری از خروج این مبالغ از کشور شد، گفت: خوشبختانه شرکتهای بیمه داخلی به خوبی توانستند پوشش‌های لازم برای نفتکش‌ها و هواپیماهای کشور ایجاد کنند و حتی اعلام کردیم شناورهای خارجی در آب‌های ایران را نیز می‌توانیم پوشش بیمه‌ای بدهیم

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با اعلام اینکه ایران از قبل انقلاب عضو کنوانسیون سیستم بیمه کارت سبز که برای کشورهای اروپایی، ایران و روسیه است، بوده است، گفت:‌ با به روز رسانی آیین نامه این موضوع امتیاز استفاده از پوشش بیمه در کشورهای اروپایی برای تمامی مسافران ایرانی و بار آنها فراهم است.

وی همچنین از درخواست ایران برای عضویت در مجموعه کارت سفید بیمه کشورهای عضو اکو خبر داد و گفت:‌ با به دست آوردن مجوز عضویت در مجموعه کارت سفید بیمه اکو می‌توانیم مراودات خود با ترکیه، پاکستان و افغانستان را بهبود بخشیم.

کریمی همچنین رتبه جهانی ایران در حق بیمه‌های تولیدی را در سال 86 رتبه 46 اعلام کرد و با اشاره به اینکه این رتبه در سال 90 تا 44 ارتقاء یافت اظهار داشت:‌ در حق بیمه سرانه نیز رتبه ایران از 76 به 68 بهبود یافته است.

وی رتبه بین‌المللی ضریب نفوذ بیمه در سال 86 را 76 و در سال 90 رتبه 72 اعلام کرد و افزود: همچنین رتبه ایران در بیمه‌های زندگی از 65 در سال 86 به 59 در سال 90 ارتقا‌ یافته است.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 11 =