پنج شنبه, 20 فروردين 1394 07:18

ابراز تاسف ایران از اقدام اتحادیه اروپا در تحریم مجدد یک بانک و چند شرکت ایرانی

سخنگوی وزارت امور خارجه اقدام اتحادیه اروپا در تحریم مجدد یک بانک و چندین شرکت ایرانی را "پافشاری غیرمتعارف بر مواضع غیر اصولی" توصیف و آن را "سؤال برانگیز" خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر و تفسیر برون مرزی یرنا، مرضیه افخم عصر چهارشنبه با بیان اینکه "این اقدام سیاسی و خلاف حسن نیت است"، گفت: در شرایطی که مذاکرات ادامه دارد و تلاش ها برای رسیدن به یک توافق جامع در جریان است، اقدام اتحادیه اروپا در فضای جدید متاثر از مذاکرات اخیر سوئیس، "غیرسازنده" است.


سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به احکام صادره از سوی دادگاه های اروپا مبنی بر موجه دانستن شکایات بانک و شرکت های ایرانی تاکید کرد: تداوم بی توجهی اتحادیه اروپا نسبت به تصمیمات دادگاه های اروپایی مایه تاسف است و اینگونه تصمیمات به روند جاری گفتگو کمکی نکرده و موجب کاهش اعتماد می شود.


دادگاه حقوقی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه براساس ارائه زمینه‌های قانونی تازه، تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه بانک تجارت و 32 شرکت کشتی‌رانی متعلق به ایران را بازگرداند.
این در حالیست که در ماه ژانویه 2015 دادگاه عالی اتحادیه اروپا بلوکه کردن دارائی‌های بانک تجارت و 40 شرکت کشتیرانی ایران را به دلیل عدم ارائه مدارک کافی از سوی اتحادیه اروپا لغو کرده بود.

115/110

نوشتن دیدگاه

1000 حرف باقیمانده


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید