اخبار و مواضع
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
درباره ایران
وزارت امورخارجه
تشریفات
سفارتخانه ها
پیوندها
اخبار > در واکنش به تحریم جدید چند شرکت ایرانی؛ عراقچی: بازی‌های دوگانه به نفع فضای مذاکراتی نیست


  چاپ        ارسال به دوست

در واکنش به تحریم جدید چند شرکت ایرانی؛ عراقچی: بازی‌های دوگانه به نفع فضای مذاکراتی نیست

معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه با اشاره به اعمال تحریم علیه چند شرکت ایرانی گفت: این بازی‌های دوگانه و سردرگمی که مشاهده می‌شود اصلا به نفع فضای مذاکراتی نیست.

 سیدعباس عراقچی در گفت‌وگوی تلفنی با بخش خبر 14 تلویزیون در واکنش به اعمال تحریم علیه چند شرکت ایرانی اظهار کرد: ما در چند روز گذشته بعد از توافق، به نوعی با یک سردرگمی و عدم تصمیم‌گیری به ویژه توسط دولت آمریکا مواجه بودیم؛ بطوری که از یک سو در کنگره تلاش می‌کردند جلوی تحریم‌های جدید را بگیرند و از سوی دیگر با حرکتی که دیشب انجام دادند، خزانه‌داری آمریکا تعدادی شرکت‌های جدید را به لیست تحریم‌ها اضافه کرد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر ما این بازی دوگانه یا سردرگمی که مشاهده می‌شود اصلا به نفع فضای مذاکراتی که داریم نیست و خلاف روح تفاهم‌نامه توافق ژنو است.

معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه گفت: البته آمریکایی‌ها مدعی هستند که این اقدام، اجرای تحریم‌های گذشته است و این شرکت‌ها را به دلیل این که تحریم‌های گذشته را نقض کرده‌اند، به لیست تحریم‌ها اضافه می‌کند ولی به نظر ما در شرایط فعلی و در شرایطی که قرار است در یک فضای همکاری حرکت کنیم، چنین اقدامی اصلا سازنده نیست.

وی گفت: ما به شدت انتقاد داریم و این را یک رویکرد غیرسازنده و خلاف حسن نیت می‌دانیم و در حال حاضر در حال ارزیابی هستیم و ان‌شاءالله عکس‌العمل مناسب را هم انتخاب خواهیم کرد.

 


١٤:٥٦ - 1392/09/22    /    شماره : ٢٧٠٧٦٧    /    تعداد نمایش : ٢١٢٩اداره کل ارزیابی و نظارت
معرفی دانشکده روابط بین الملل
آموزش دیپلماسی و امور بین الملل در ایران بیش از یک قرن سابقه دارد.
معرفی کتابخانه تخصصی سیاست خارجی
در سال 1310 هجري خورشيدي كتابخانه اي اختصاصي در ساختمان مركزي وزارت امورخارجه تاسيس گرديد.
معرفی دفترمطالعات سياسی و بين المللی
تحولات سیاست خارجی و تاثیر گسترده و عمیق آن در تمامی ابعاد
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران